MUDr. Picek - odborným lékařem FIFA

Pokračovat níže
MUDr. Picek - odborným lékařem FIFA

Fotbalová medicína by měla být především o prevenci. Lékaře FIFA hráči vyhledávají pro jejich znalost kompletní fotbalové medicíny, od prevence až po diagnostiku a léčbu specifických poranění z fotbalu.  

Datum zveřejnění:

Diplom FIFA je určen lékařům, kteří se rozhodli proniknout hlouběji do problematiky diagnostiky a obtíží související s fotbalem. FIFA získala za posledních 22 let řadu zkušeností a znalostí v lékařském testovacím zařízení. Díky tomu budou schopni certifikovaní lékaři snížit výskyt úrazů z fotbalu až o 50%. Systém sportovního a především preventivního lékařství není v ČR úplně rozvinutý a proto je potřeba fotbalové týmy naučit mnohé z oblasti prevence a naučit je, jak předejít některým běžným úrazům a obtížím, jak zabránit nepříznivým účinkům hry, jako jsou zranění, náhlá srdeční smrt nebo doping. Lékaři, kteří získali diplom FIFA se stali odborníky na kompletní fotbalovou medicínu, od prevence úrazů až po výživu a duševní zdarví a od lékařského posouzení před konkurencí až po zvládání specifických poraněnní

"Nejen získání diplomu FIFA, ale také účast na 26. mezinárodní konferenci sportovní rehabilitace a traumatologie, která se pod záštitou FIFA  konala  přímo na fotbalovém stadionu Camp Nou Stadium v Barcelobě, byla pro mě dobrou zkušeností. Věřím, že díky diagnostice, moderním metodám léčby a především zkušenostem, kterými disponuje můj tým tým v ORP Centru, dokážeme nabídnout hráčům fotbalu perfektní podmínky pro léčbu," doplňuje ortoped a sportovní traumatolog MUDr. František Picek.