Co je to nanoskopie?

Pokračovat níže
Co je to nanoskopie?

Nanoskopie především šetří váš čas. Velmi zjednodušeně řečeno, jde o novou možnost, díky které sportovní ortopedi mohou podstatně rychlěji diagnostikovat a ošetřit  lehčí poranění nejen kolenních kloubů.

Datum zveřejnění:

Nahrazuje tak z části magnetickou rezonanci a je výhodnější tím, že při diagnostice lze provést i lehčí terapeutické zákroky, jako ošetření menisků či chrupavek. Jedná se o tenkou optiku šíře širší jehly, která je pacientovi v lokální anestezii zavedena do daného kloubu. Přitom pacient s lékařem může sledovat obrazovku a zároveň sám s lékařem o dané problematice diskutovat.

Celý zákrok trvá asi 10-20minut, po operaci pacient odchází do domácího ošetření, kde doporučujeme klidový režim 3-4 dny. Odchází sám, většinou bez berlí a je schopen ihned řídit auto. Odpadá tedy 24hod observace po celkové anestezii a také rizika s celkovou anestezií spojená. Ze sportovních aktivit je možné, pokud je daný kloub bez otoku, ihned druhý den šlapat na rotopedu a 10 dní od operace začít plavat. 

Upozorňujeme pacienty, že nanoskopie jsou v tuto chvíli ve fázi příprav. Jakmile budeme mít hotové vše pro otevření zákrokového sálku, budeme vás informovat.

Nano certifikát