Rehabilitační programy

Dobře navržený plán rehabilitace z 50ti procent ovlivní úspěšnost léčby. Díky tomu, že dvy dny v týdnu ambuluji v ORP Centru (lékařské centrum pro diagnostiku a léčbu pohybového aparátu), navrhnu ve spolupráci s týmem rehabilitačních lékařů optimální plán léčby, složený z intenzívní rehabilitace s fyzioterapeutem, okamžitě navazující fyzikální léčby a konzultací se mnou jako ortopedem a s rehabilitačním lékařem.

Všechny procedury jsou spojeny tak, aby péče byla co nejefektivnější a ušetřila čas strávený dojížděním na rehabilitaci.

Typy rehabilitačních plánů

Sestavíme kompletní rehabilitační plány po všech typech ortopedických operacích, ale i při bolestech zad, při potížích s klouby nebo úpony a po úrazech. Velmi úspěšné jsou rehabilitační plány pro ty, kteří chtějí omezit chronickým bolestem celého těla a obnovit kondici. Plány trvají cca 4 - 6 týdnů. Pooperační rehabilitační plány mají délku cca 3 měsíce. Je třeba rezervovat si termíny pro rehabilitační plány ihned po indikaci ortopeda k operačnímu zákroku, aby léčba navazovala a termíny byly k dispozici.

Výhody rehabilitačních plánů

1. Nenecháme odejít nedoléčeného pacienta
2. Rehabilitační plány sestavené rehabilitačními lékaři ve spolupráci s ortopedy
3. Pacient předem ví, co jej čeká a za jak dlouho se vrátí do aktivního života
4. Intenzívní rehabilitace významně zkracuje dobu rekonvalescence a urychlí návrat do práce
5. Rehabilitace s fyzioterapeutem navazuje na doporučenou fyzikální léčbu (elektroléčbu)
6. Předem domluvené a rezervované termíny na celý plán rehabilitace

Jak se objednat na rehabilitační plán?

Objednejte se na konzultaci k MUDr. F. Pickovi na tel.: 773 677 687. Ten doporučí vhodnou rehabilitaci nebo doporučí návštěvu rehabilitační lékařky v rámci ORP Centra.

Naše ordinace