Kolagenové implantáty

Díky němu vytvoří kolenní kloub novou vlastní chrupavku.
V Čechách zákrok provedl jako první MUDr. František Picek

Do České republiky dorazila v roce 2014 unikátní metoda, která konečně dokáže pomoci pacientům s defektem chrupavky kloubu. Ten vzniká často díky úrazu nejen u aktivních sportovců, kteří pak trpí velkou bolestí a šance vrátit se k aktivnímu životu je téměř nulová. Nyní aplikaci kolagenového implantátu do kolenní chrupavky provádí také MUDr. František Picek.

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY PACIENTŮ


CO JE TO KOLAGENOVÝ IMPLANTÁT?
Odpověď: Jde o biologický implantát CaReS-1S na bázi kolagenu typu I, který má kruhovitý tvar a velikost 11, 22 nebo 34 mm(dle rozsahu defektu). Jeho výhodou je téměř okamžité použití a je velmi snadno implantován během krátkého operačního zákroku.
 
KAM LZE KOLAGEN IMPLANTOVAT?
Během operačního zákroku, který trvá asi 45 minut, umístíme kolagen přímo do defektu chrupavky na kolenním kloubu. Defekt je tímto zcela biokompatibilním materiálem vyplněn a během 6 týdnů od operace dojde k přihojení implantátu k pacientově chrupavce a během 6 měsíců ke kompletní přeměně v chrupavku.

JAK POZNÁM, ŽE JSEM VHODNÝM KANDIDÁTEM NA KOLAGEN?
Musíte být v relativně mladém až produktivním věku, cca od 18 do 50 let a trpíte defektem chrupavky většinou způsobeným ve sportu. Laicky řečeno, na větší či menší části vašeho kloubu je již jen kost, bez chrupavky. Proto váš pohyb je velmi bolestivý a návrat ke sportu nemožný.

V ČEM JE KOLAGENOVÝ IMPLANTÁT JEDINEČNÝ?
Především v tom, že vaše vlastní tělo není schopno vytvořit si samo chrupavku. Díky 3D kolagenové výplni dojde však už po 6ti týdnech k přihojení ke kloubu a po půl roce ke kompletní přeměně ve chrupavku.

ZA JAK DLOUHO SE VRÁTÍM K AKTIVNÍMU SPORTU?
Nejdříve za rok, nicméně považte, že bez implantátu by to nebylo nikdy. Po operaci vás čeká rehabilitace a do dosažení plné zátěže je povoleno plavání, jízda na kole a opatrný izometrický trénink.

JAK NA OPERACI?
Objednejte se na konzultaci k MUDr. Františku Pickovi, který operační zákrok provádí. S ním prokonzultujete, zda jste vhodným kandidátem a zda vám skutečně může implantát pomoci. (telefon pro objednání: 773 677 687). Poté už vás na zákrok připravíme. Dr. Picek s vámi projde průběh a brzký termín operace a fyzioterapeuté ORP Centra s vámi připraví ideální program předoperační i pooperační rehabilitace. S přesným a na vaši míru šitým programem pro vás bude celý akce mnohem efektivnější a návrat do aktivního sportu i života rychlejší.


 

Naše ordinace